Schneider elektronisk vern crop

Jordfeilbeskyttelsen direkte i det elektroniske vernet oppnås flere fordele

Nye elektroniske vern med innebygget jordfeilbeskyttelse

Schneider Electric lanserer nye elektroniske vern for Compact NSX effektbrytere - nå med innebygget jordfeilbeskyttelse. Som et ledd i en kontinuerlig prosess med å utvikle sikre og mer effektive løsninger, lanserer Schneider Electric nye varianter av Micrologic elektroniske vern med innebygget jordfeilbeskyttelse for Compact NSX effektbrytere.

Micrologic vernene er fra før kjent for sine egenskaper for å ivareta sikker beskyttelse mot kortslutning og overlast i alle applikasjoner. I tillegg har vernene innebygget energimåling og mulighet for kommunikasjon.

Jordfeilbeskyttelse, enten i form av utkobling eller varsling, er en viktig del av beskyttelsen i en elektrisk installasjon. Den tradisjonelle måten å løse dette på, er enten ved hjelp av tilleggsmoduler påmontert effektbryteren eller som eksterne releer.

Ved å integrere jordfeilbeskyttelsen direkte i det elektroniske vernet oppnås følgende fordeler:

  • Plassbesparelse (samme fysiske mål som for bryter uten jordfeilbeskyttelse)
  • Redusert montasjetid
  • Økt sikkerhet ved at jordfeilbeskyttelsen benytter samme, selvtestende vernsløyfe som vernet for øvrig
  • Ved oppgradering: gjenbruk av montasjeplater, frontplater, tilkobling og tilleggsutstyr.

Micrologic vernene med integrert jordfeilbeskyttelse leveres i følgende varianter og funksjoner:

Micrologic 4 : jordfeil, overlast, kortslutning

Micrologic 7: jordfeil, overlast, kortslutning, måling og kommunikasjon

 Både Micrologic 4 og 7 leveres som jordfeilvarsling/alarm eller brytefunksjon, med justerbar følsomhet og tidsforsinkelse, mulighet for å slå av jordfeilfunksjonen, og lokal trip-test og indikasjon.

 

Lars Gunnar Vik, VEGA Norge

Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge

Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.

Bjørnar Stenseth, VEGA Norge

Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge

Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.