
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Jan Huus har bred erfaring innen salg, relasjonsbygging og tekniske leveranser. Han kommer fra rollen som Sales Engineer i Eqva Industrial Solutions AS, hvor han arbeidet med kundeoppfølging, analysearbeid, leadsgenerering og utvikling av salgsstrategier. Tidligere har han hatt sentrale roller som Sales Manager i OComp AS og Head of Aftermarket i Bergen Hydraulic AS, med ansvar for både forretningsutvikling, kunderelasjoner og ledelse.
– Vi er svært fornøyde med å få Jan med på laget. Hans kombinasjon av teknisk forståelse, kommersiell teft og evne til å bygge sterke relasjoner passer godt med våre ambisjoner i regionen, sier administrerende direktør, Kim Kiltveit.
Huus har gjennom sin karriere opparbeidet seg solid erfaring fra blant annet havbruksnæringen, maritim industri og tekniske miljøer, og er kjent for sitt fokus på å skape gode, langsiktige vinn-vinn-løsninger sammen med kundene.
– Jeg ser frem til å bli en del av Beckhoff Automation AS og til å jobbe tett med kundene i Vestland. Det er en spennende region med stort potensial, og jeg gleder meg til å bidra med min erfaring og kompetanse, sier Huus.
Han tiltrådde stillingen den 1. april og vil ha sin daglige base i Bergen.
Jan blir også å treffe på Beckhoff sin stand på Eliaden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge
Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.











