
Kenneth Janson (t.v.) Fredrik Eftestøl og Kim Kiltveit (t. h.)
Beckhoff Automation øker teknisk stab i vest
Beckhoff Automation har en stadig økende kundemasse og har derfor ansatt Fredrik Eftestøl som applikasjonsingeniør i Stavanger fra 1. september
Fredrik er utdannet automatiker, og har trass sine unge alder flere års erfaring med prosjektering, programmering og igangkjøring av anlegg innen byggautomasjon, kraftindustri og kritisk infrastruktur på flere ulike systemplattformer.
Han har fra tidligere god erfaring med Beckhoff, og er nå godt fornøyd med å kunne konsentrere seg om én plattform: «Jeg har jobbet med mange systemleverandører, men har alltid hatt Beckhoff som en personlig favoritt. Når prosjektet av ulike grunner har valgt andre systemplattformer, har jeg ofte tatt meg selv i å tenke at dette hadde vært mye enklere og smidigere å gjøre med Beckhoff».
Fredrik går inn i stillingen som Applikasjonsingeniør, og skal primært bistå Beckhoffs kunder med teknisk support, applikasjonsstøtte, kursvirksomhet og andre relaterte aktiviteter.
Arbeidssted blir i Sandnes, hvor han sammen med avdelingsleder Kenneth Janson skal følge opp og utvikle Beckhoffs markedsandeler i region Vest.
«Jeg gleder meg til å kunne fokusere på nye og spennende automasjonsløsninger, og ser frem til å kunne bistå Beckhoffs kunder med den samme faglighet, entusiasme og løsningsfokus som jeg selv har opplevd som Beckhoff-kunde!» avslutter Fredrik Eftestøl.
Helautomatisert salatproduksjon
For å brødfø en voksende befolkning må matproduksjonen globalt øke dramatisk – samtidig må miljøpåvirkningen fra jordbruket reduseres. Tørke i Spania gir mindre tilgang på salat for norske aktører og tørke, oversvømmelse og andre klimarelaterte hendelser vil skje hyppigere i årene som kommer. Avisomos helautomatiserte system for vertikal dyrking løser flere av landbrukets største utfordringer.
– Vi bygger det som blir norges første helautomatiserte plantefabrikk, der hele prosessen fra frøet blir sådd til produktet forlater fabrikken foregår ved hjelp av roboter, sier Morten Dahl, CTO i Avisomo.
Redder jorda med damp og innovativ teknologi
SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.
Mesternes malingsmester
Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.
Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft
Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.











