
Diagnose og service data fra applikasjonen er tilgjengelig i sanntid.
SIEMENS lanserer ny kosteffektiv SIMOCODE med PROFINET
Nye kosteffektiv SIMOCODE kobles direkte til automasjonssystemet over PROFINET. Den nye utgaven kommer i to versjoner, med en eller to RJ45 porter. SIMOCODE pro V PN GP kan brukes I applikasjoner hvor du ønsker strømmåling opp til 630 Ampere på PROFINET, i tillegg har du mulighet til å koble på en ekspansjons modul og et enkelt operatørpanel.
SIMOCODE pro V GP er da en ny og kostnadseffektiv løsning for smarte motor drifter. I applikasjoner du kun trenger en port kan du nå få et produkt som er over 40 % rimeligere i listepris mot dagens fleksible SIMOCODE pro V PN.
Ekspansjonsmoduler som kan brukes her er jordfeilsovervåkings modul, DI/DO kort, eller temperaturmodul. SIMOCODE pro V PROFINET GP kan brukes som overlast vern eller kontroll av effektbryter, motorstart via direkte start, dreieretningsvender, Y/D starter og Soft Starter. Så både hardware oppsettet og funksjonaliteten er sammenlignbar med kjente SIMOCODE pro S med PROFIBUS.
Velge om du trenger en eller to porter på enheten, og funksjonaliteten «media redundancy protocol» følger da med to-port SIMOCODE kontroller. Så her kan du kjøre MRP I et ringnettverk og fremdeles ha kontakt og kontroll på applikasjonen ved ett brudd i ringen. Dette øker tilgjengeligheten på hele applikasjonen. Bruker du stjerne topologi kan du velge kontroller med en port for å redusere kostnad.
I tillegg er OPC UA Server og WEB server funksjonen videreført og tilgjengelig på nye SIMOCODE pro V PN GP. OPC UA er en åpen uavhengig standard for kommunikasjon protokoll mye brukt i automasjonssystemer og kan enkel med samme kabel kommunisere til HMI, SCADA toppsystem og / eller direkte mot en skybasert løsning som, MindSphere. Diagnose og service data fra applikasjonen er da tilgjengelig i sanntid. Med WEB server kan du enkelt via en nettleser se status og informasjon, måleverdier, service og statistisk data. Dette gir kunden stor fleksibilitet og muligheter for å se data når og hvor som helst.
PROFIenergy er integrert i nye SIMOCODE GP enheten. Så hvis flere motorer er kontrollert sentral via PROFINET kan de stenges ned når det ikke er produksjon i fabrikken. Målerverdier og status informasjon kan også sendes over PROFIenergy protokollen.
SIMOCODE pro V PROFINET General Performance programmeres du med SIMOCODE ES V15 TIA Portal.
For mer informasjon se: www.siemens.com/simocode
Remote I/O gateway med Profinet
Når du vil modernisere med PROFINET samtidig som du ønsker å gjenbruke eksisterende analoge sensorer og betjeningsenheter, er PROFINET-gatewayene enhetene fra Pepperl+Fuchs løsningen.
Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver
IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.
Sterk avslutning på året for Goodtech
Vi har initiert mange endringer i 2022 for å rigge oss for fremtiden
Goodtech presenterer fredag 24. februar en god avslutning på året med solid marginvekst, og leverer i tillegg nok en strategisk viktig milepæl ved salget av organisasjonen på Åland. Konsernet rapporterer samtidig om en økning i EBITDA for den videreførte virksomheten fra 10,9 MNOK i 2021 til 28,9 MNOK i 2022 (+165%).
Utvider partnerskap om nettverk og Edge computing
Skal bistå bedrifter med digital transformasjon
Kyndryl og Nokia har inngått en global treårsavtale om felles utvikling og leveranser av private LTE- og 5G-tjenester og Industri 4.0-løsninger. Selskapene skal blant annet etablere en innovasjons-lab i North Carolina i USA der det skal utvikles sikre løsninger og tjenester som konvergerer IT og OT for bedrifter.