
Har nå utviklet en helt ny serie kapslinger
Nye serie koblingsbokser fra Pepperl+Fuchs
Den nye serien kapslinger i serien GR kan benyttes som både koblingsbokser og kontrollstasjoner. Over alt der farlige stoffer og ekstreme temperaturer er til stede, kan Pepperl+Fuchs produkter for elektrisk eksplosjonsbeskyttelse ta vare på utstyr og mennesker på en trygg og sikker måte.
Våre utviklingsteam og våre produksjonsteam forbedrer kontinuerlig våre produkter og bygger inn nyttige erfaringer fra kunder og eksperter. Som et resultat av dette har vi nå utviklet en helt ny serie kapslinger som gjør det enklere å planlegge, bygge og vedlikeholde kundens installasjoner. Serien er konstruert med prosessindustriens krav i tankene og produseres i glassfiberarmert polyester (GRP). De første produktene i serien er koblingsbokser og kontrollstasjoner. Senere vil det komme til mange flere produkter i serien.
Skal du designe et industrianlegg, vil du raskt få øynene opp for fleksibiliteten i våre nye kapslinger serie GR . Basert på kundens ønsker, kan koblingsterminaler og brytere monteres på den innebygde 10mm montasjeskinnen uten bruk av ytterligere montasjeplate i kapslingen. Avstandsstykker kan sikre at alle komponentene effektivt kan monteres akkurat der de skal stå. Det sparer plass og gjør at flere funksjoner kan få plass i samme kapsling.
Mer informasjon finnes her: https://www.pepperl-fuchs.com/norway/no/34302.htm
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.