Steut Solenoid_interlock_Ex STM 515 crop

Komplett serie for Ex- og Extreme-applikasjoner / Magnetlås for ekstreme miljøforhold

Med Ex STM 515-serien introduserte forretningsdivisjonen Controltec nylig kompakte og robuste magnetlåser for eksplosjonsfarlige soner i sitt utvalg av sikkerhetsbrytere. Denne serien utvides nå ytterligere til å inkludere en «Extreme»-variant. Som alltid hos steute betyr dette: STM 515 "Extreme" kan brukes under ugunstige omgivelsesforhold, som støv, smuss, fuktighet og vibrasjoner.

Forutsetninger inkluderer et robust kapsling i støpt aluminium med lang levetid selv når det utsettes for alvorlig mekanisk slitasje. Multibelegget (passivering, grunning, pulverlakkering) garanterer en høy grad av korrosjonsbeskyttelse, mens den effektive forseglingen oppnår beskyttelsesklasse IP66/67. Vått og fuktig er derfor ingen hindring ved bruk av STM 515 Extreme - spesielt siden de elektriske tilkoblingene er godt beskyttet inne i et terminalrom. Støt og vibrasjoner er ekstra omgivelsesforhold der denne STM 515-varianten fortsetter å fungere pålitelig.

Uavhengig av Extreme-varianten har den komplette STM 515-serien praktiske funksjoner som et aktuatorhode som kan flyttes 4 x 90°. Like typisk for steute-koblingsenheter er en modulær design med forskjellige tilleggsfunksjoner. For eksempel kan brukere velge mellom fjær-til-lås og kraft-til-lås-prinsippet (for oppgaver som ikke er sikkerhetsrelaterte), og også velge hjelpeutløser (fra tilgangssiden) og/eller rømningsutløser/nødopplåsing (fra faresonen).

Bruksområder som kan dra nytte av den nye steute STM 515 Extreme inkluderer maskiner og anlegg i bulkvareindustrien uten krav.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.