
Terskelen for å benytte skyløsninger har aldri vært lavere
Få informasjon fra skyen ved hjelp av acirro+
Beijer Electronics lanserer nå sin skyløsning, acirro+. IIoT-plattformen gjør det enkelt å flytte data til skyen, for dermed å få tilgang til informasjon for å effektivisere driften.
Skyløsningen til Beijer Electronics retter seg mot produsenter, maskinbyggere eller andre leverandører av teknisk utstyr, som alle arbeider med elektronisk data. Acirro+ gjør det enkelt å få tilgang til informasjon.
Terskelen for å benytte skyløsninger har aldri vært lavere enn nå, og avstanden mellom OT og IT blir stadig mindre. Beijer Electronics' X2 HMI og BoX2-enheter leveres nå IIoT klare som standard og dermed fullt ut forberedt for å flytte maskindata til skyen.
En sikker skyforbindelse er enkelt å sette opp i acirro+ -plattformen. Løsningen er enkel å implementere uten å måtte bygge om en eksisterende installasjon eller omprogrammere en eksisterende applikasjon. Man velger enkelt hvilke data man vil ha opp i skyen.
Data i skyen gjør det mulig å analysere og forstå hendelser ved å bruke historiske data. Ved å diagnostisere avvik raskere kan man redusere nedetider og problemer. Det er viktig å forstå utviklingsmønstre, gjennomsnittlige variasjoner og endringer. Historiske data er et godt grunnlag for å forutsi fremtidige hendelser og handle proaktivt
Med data trygt lagret i skyen, kan kundene lage visuelle dashboards som kombinerer ulike datakilder, til en visning som gjerne kan inkludere ulike typer grafiske diagrammer. Nøkkelinformasjon fra maskiner kan sees i nær sanntid ved å bruke runtime-dashbordet.
Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver
IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.
Sterk avslutning på året for Goodtech
Vi har initiert mange endringer i 2022 for å rigge oss for fremtiden
Goodtech presenterer fredag 24. februar en god avslutning på året med solid marginvekst, og leverer i tillegg nok en strategisk viktig milepæl ved salget av organisasjonen på Åland. Konsernet rapporterer samtidig om en økning i EBITDA for den videreførte virksomheten fra 10,9 MNOK i 2021 til 28,9 MNOK i 2022 (+165%).
Utvider partnerskap om nettverk og Edge computing
Skal bistå bedrifter med digital transformasjon
Kyndryl og Nokia har inngått en global treårsavtale om felles utvikling og leveranser av private LTE- og 5G-tjenester og Industri 4.0-løsninger. Selskapene skal blant annet etablere en innovasjons-lab i North Carolina i USA der det skal utvikles sikre løsninger og tjenester som konvergerer IT og OT for bedrifter.
Milepæl for Pepperl+Fuchs
2022 ble året selskapet rundet 1 Milliard Euro i omsetning. Akkurat i tide til julaften kunne styret i Pepperl+Fuchs konsernet kunngjøre gode nyheter på egne vegne: For første gang i sin 77-årige historie overskred Pepperl+Fuchs terskelen på én milliard euro i globalt årlig salg akkurat denne dagen.