
Fra venstre: Leif T. Aanensen og Gunnar Gjesdal
Gunnar Gjesdal får ansvar for samferdsel i NEK
Norsk Elektroteknisk Komite (NEK) bygger opp en ny komite som skal arbeide med el og ekom i vegtrafikksystemer. Gunnar Gjesdal er ansatt som fagsjef for samferdsel og vil blant annet få den nye komiteen som arbeidsområde.
Gunnar Gjesdal er ansatt i NEK som ny fagsjef i en nyopprettet stilling innenfor samferdsel. Han er utdannet som elektroingeniør og har en Master of Business Administration fra Newcastle Graduate School of Business i Australia. Gunnar er også autorisert elektroinstallatør gruppe L.
Gjesdal har omfattende erfaring som elektroingeniør og har arbeidet 13 år med elanlegg innenfor vei og tunnel. Sist kommer han fra stillingen som sjefingeniør i DSB.
-Vi gleder oss over at Gunnar nå er på plass i NEK og ser fram til å arbeide sammen. Han har en bakgrunn som passer meget godt innenfor det ansvarsområdet han er tiltenkt, sier Leif T. Aanensen som er administrerende direktør i NEK.
I NEK får Gunnar blant annet ansvar for å bygge opp en ny komite. Komiteen har fått navnet NK 300 – El og ekom i samferdsel, og vil arbeide med en ny, norsk, standard for dette fagfeltet. I komiteen ønsker man en bred sammensetning for å sikre en solid forankring hos alle involverte parter.
-Jeg ser fram til å arbeide med denne komiteen og ønsker kontakt med alle som ser dette som interessant, forteller Gunnar Gjesdal.
Gunnar Gjesdal tiltrådde sin stilling i NEK 2. mai 2019.
Automatisering driver fremtidens industri
Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.