FLXA202 pH front 2

FLEXA serien støtter måling av fire forskjellige parametere

Yokogawa lanserer 2-leder analysatoren FLXA202

Yokogawa har fra tidligere lansert verdens første 2-leder væskeanalysator med touch skjerm og støtte for opptil 2 sensorer. Målsettingen med disse løsningene er å forbedre driftssikkerheten og øke effektiviteten i prosessene.

Med sitt modulære design støtter FLEXA serien 4 forskjellige målinger; pH/ORP, konduktiv og induktiv ledningsevne, samt oppløst oksygen.

FLXA202 tilbyr en robust konstruksjon med sitt press-støpte aluminiumshus. Den sikrer pålitelige målinger selv under vedlikehold eller unormale prosessforhold ved hjelp av redundante sensorer.

Mulighet for 2 prosessmålinger med en enkelt transmitter reduserer installasjonskostnader, er plassbesparende og tilbyr i tillegg et pålitelig back-up system.

For økt lesbarhet og brukervennlighet er FLXA202 utstyrt med en stor touch skjerm.
Med sitt enkle brukergrensesnitt, sensor selvdiagnostikk, estimert vedlikeholdsintervall og støtte for opptil 12 språk er FLXA202 intet mindre enn et godt, trygt og spennende valg.

Kontakt MRC Teamtrade AS, Avd. HypTeck eller se: www.hypteck.no for mer informasjon.

 

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.