FLXA202 pH front 2

FLEXA serien støtter måling av fire forskjellige parametere

Yokogawa lanserer 2-leder analysatoren FLXA202

Yokogawa har fra tidligere lansert verdens første 2-leder væskeanalysator med touch skjerm og støtte for opptil 2 sensorer. Målsettingen med disse løsningene er å forbedre driftssikkerheten og øke effektiviteten i prosessene.

Med sitt modulære design støtter FLEXA serien 4 forskjellige målinger; pH/ORP, konduktiv og induktiv ledningsevne, samt oppløst oksygen.

FLXA202 tilbyr en robust konstruksjon med sitt press-støpte aluminiumshus. Den sikrer pålitelige målinger selv under vedlikehold eller unormale prosessforhold ved hjelp av redundante sensorer.

Mulighet for 2 prosessmålinger med en enkelt transmitter reduserer installasjonskostnader, er plassbesparende og tilbyr i tillegg et pålitelig back-up system.

For økt lesbarhet og brukervennlighet er FLXA202 utstyrt med en stor touch skjerm.
Med sitt enkle brukergrensesnitt, sensor selvdiagnostikk, estimert vedlikeholdsintervall og støtte for opptil 12 språk er FLXA202 intet mindre enn et godt, trygt og spennende valg.

Kontakt MRC Teamtrade AS, Avd. HypTeck eller se: www.hypteck.no for mer informasjon.

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.