Phoenix-Wlan-crop

Konseptet gir en rimelig og meget enkel WLAN-forbindelse

WLAN-løsning for maskinteknikk

Den nye radiosignalmodulen WLAN 1100 fra Phoenix Contact forener tilgangspunkt og antenneteknikk i en og samme enhet. I motsetning til det klassiske konseptet installeres den ikke i automatikkskapet, men direkte på maskinen, mobile kjøretøyer eller automatikkskap på samme måte som en antenne.

To integrerte, ytelsessterke antenner med MIMO-teknologi sørger for mottak overalt der det trengs. Konseptet gir ikke bare en rimelig, men også meget enkel WLAN-forbindelse til maskinen. Omstendelig WLAN-planlegging og installering av antenneteknikken bortfaller helt.

Ettersom radiosignalmodulen ikke opptar plass i automatikkskapet, kan den ettermonteres helt uten videre. Den festes ved hjelp av etthullsmontering og tilkobles som vanlig via en pluggforbinder Combicon og Ethernet-plugg RJ45. Radiosignalmodulen er også egnet for røffe industrielle omgivelser. Den er støtsikker i henhold til IK08 og tåler dermed også kraftige mekaniske påkjenninger.

PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 15 000 medarbeidere i hele verden og har et nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2016 var omsetningen på 1,97 milliarder €.

I Norge er vi 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.