
Brukeren kan spesifisere opptil 8 dynamiske variable
WirelessHART adapter med Modbus RTU grensesnitt
Fieldbus International AS, Fint, lanserer i dag en ny løsning for å koble Modbus RTU instrumenter til et trådløst nettverk, for eksempel i IIoTapplikasjoner.
Fint er internasjonalt markedsledende på feltbusskommunikasjonsteknologi innen prosessautomatisering og presenterer nå sin nye DIN-skinnemonterbare WirelessHART adapter med Modbus RTU grensesnitt, T910. Sammen med den innebygde versjonen av adapteren, T810, som er skreddersydd for batteridrift, tilbyr nå Fint produkter som har uovertruffen ytelse og all den support som skal til for at Modbus instrumenter skal kunne kommunisere i et WirelessHART nettverk.
Brukeren kan spesifisere opptil 8 dynamiske variable, statussignaler, tag navn og WirelessHART nettverkinformasjon (Network ID og Join Key).
Etter at enheten er installert og slått på, skanner den automatisk WirelessHART nettverket, kopler seg opp og begynner deretter å kommunisere. For sluttbrukeren blir dette en "plug & play" løsning på et problem som betraktes som komplisert.
Fint er markedsleder innen feltbuss kommunikasjonsteknologi i prosessautomatisering og tilbyr et komplett utvalg av standard og kundetilpassede produkter innen HART, WirelessHART, NB-IoT, Profibus og Foundation Fieldbus. Vi tilbyr outsourcing-partnerskap og all form for assistanse innen utvikling av feltbuss kommunikasjon, også innen EX.
For mer informasjon se: www.fint.no
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.











