Weidmuller Thomas Moen crop

Moens distrikt vil være Østandet og ha ansvar for distribusjon

Weidmüller satser i Norge og styrker salgsavdelingen

For å styrke Weidmüller Norge sitt salgsapparat, ønsker vi Thomas Moen velkommen som Business Development Manager for Østlandet.

Thomas Moen kjenner elektro-og autmoasjonsbransjen godt og har fagbrev som elektriker. Med mer enn 10 års erfaring innen salg og service har gitt Thomas god kunnskap om markedsbehov og kunderelasjoner. Med denne bakgrunnen vil han tilføre eksisterende og nye kunder kompetanse og oppfølging.

Thomas har hatt flere stillinger innen:

  • Salg automasjon
  • Løsningssalg
  • Systemsintegrasjon
  • Markeds-og kundeoppfølging
  • Han kommer fra sin stilling som salg og markedsansvarlig hos Aventi Technology AS.

Thomas er 37 år og bor på Gjerdrum.

Thomas sine oppgaver i Weidmüller Norge vil være:

  • Selge våre komplette automasjonsløsninger med IoT-grensesnitt.
  • Bistå kunder innen automatisert tavlebygging
  • Salg av tavlemateriell innen tilkoblingsteknikk og signalgiving
  • Fokus på introduksjon av verdens raskeste tilkoblingsteknikk: SnapIn.
  • Markedskontakt

Hans distrikt vil være Østandet samt  ansvar for distribusjon.

Vi ønsker Thomas lykke til med sin karriere i Weidmüller Norge.

Tavleforeningen

NEK 439:2024 – Endringer i tavleforskriften

2024-utgaven av NEK 439-serien inneholder ikke vesentlige materielle endringer som medfører omfattende praksisendringer for planlegging og utførelse av el-tavler. Det er imidlertid noen nyheter og presiseringer som bransjen bør merke seg.

Flowskolen

Mediets egenskaper og strømning

Mesterlig mengdemåling starter med det grunnleggende

Den britiske fysikeren Lord Kelvin hadde skjønt det: Du kan ikke styre det du ikke kan måle

Første del av AMNYTTs Flowskole starter med det essensielle for riktig valg av måleprinsipp: Mediets egenskaper og strømningsprofil.

NEFA

Cyber Security 2025: Slik beskytter vi kritisk infrastruktur mot fremtidens trusler

I dagens digitaliserte samfunn er cybersikkerhet en kritisk faktor for å sikre kontinuitet og integritet i ulike sektorer. Norsk Forening for Elektro og Automatisering (NFEA) tar denne utfordringen på alvor og arrangerer konferansen "Cyber Security 2025" i Oslo 9.–10. april 2025. Konferansen har som mål å belyse reelle cybertrusler og dele praktiske tiltak som både store og små virksomheter kan implementere for å møte disse truslene.

Avanserte Algorytmer

Avanserte algoritmer for kompressorer på Kollsnes løfter gasseksporten

På ti år har andelen norsk gass i Europa steget fra 20 til 30 prosent. Noe av hemmeligheten ligger i mindre nedetid for kompressorene som mater rørtransportsystemet takket være modellbasert, prediktiv styring (MPC).