
Moens distrikt vil være Østandet og ha ansvar for distribusjon
Weidmüller satser i Norge og styrker salgsavdelingen
For å styrke Weidmüller Norge sitt salgsapparat, ønsker vi Thomas Moen velkommen som Business Development Manager for Østlandet.
Thomas Moen kjenner elektro-og autmoasjonsbransjen godt og har fagbrev som elektriker. Med mer enn 10 års erfaring innen salg og service har gitt Thomas god kunnskap om markedsbehov og kunderelasjoner. Med denne bakgrunnen vil han tilføre eksisterende og nye kunder kompetanse og oppfølging.
Thomas har hatt flere stillinger innen:
- Salg automasjon
- Løsningssalg
- Systemsintegrasjon
- Markeds-og kundeoppfølging
- Han kommer fra sin stilling som salg og markedsansvarlig hos Aventi Technology AS.
Thomas er 37 år og bor på Gjerdrum.
Thomas sine oppgaver i Weidmüller Norge vil være:
- Selge våre komplette automasjonsløsninger med IoT-grensesnitt.
- Bistå kunder innen automatisert tavlebygging
- Salg av tavlemateriell innen tilkoblingsteknikk og signalgiving
- Fokus på introduksjon av verdens raskeste tilkoblingsteknikk: SnapIn.
- Markedskontakt
Hans distrikt vil være Østandet samt ansvar for distribusjon.
Vi ønsker Thomas lykke til med sin karriere i Weidmüller Norge.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.