
Moens distrikt vil være Østandet og ha ansvar for distribusjon
Weidmüller satser i Norge og styrker salgsavdelingen
For å styrke Weidmüller Norge sitt salgsapparat, ønsker vi Thomas Moen velkommen som Business Development Manager for Østlandet.
Thomas Moen kjenner elektro-og autmoasjonsbransjen godt og har fagbrev som elektriker. Med mer enn 10 års erfaring innen salg og service har gitt Thomas god kunnskap om markedsbehov og kunderelasjoner. Med denne bakgrunnen vil han tilføre eksisterende og nye kunder kompetanse og oppfølging.
Thomas har hatt flere stillinger innen:
- Salg automasjon
- Løsningssalg
- Systemsintegrasjon
- Markeds-og kundeoppfølging
- Han kommer fra sin stilling som salg og markedsansvarlig hos Aventi Technology AS.
Thomas er 37 år og bor på Gjerdrum.
Thomas sine oppgaver i Weidmüller Norge vil være:
- Selge våre komplette automasjonsløsninger med IoT-grensesnitt.
- Bistå kunder innen automatisert tavlebygging
- Salg av tavlemateriell innen tilkoblingsteknikk og signalgiving
- Fokus på introduksjon av verdens raskeste tilkoblingsteknikk: SnapIn.
- Markedskontakt
Hans distrikt vil være Østandet samt ansvar for distribusjon.
Vi ønsker Thomas lykke til med sin karriere i Weidmüller Norge.
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.
Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid
Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.











