
Weidmüller Norge inngår partnerskap med Enira AS
Eniras produkterblir inkluderet i Weidmüller Hazardous Areas Solution Partner (HASP) program. Enira AS har gjennomgått Weidmüller Ex sertifiserings opplæring og kan nå sammenstille og sertifisere Weidmüller Ex kapslinger og kontrollbokser ihht ATEX og IECEx.
Enira er en førsteklasses tavlebygger som leverer alle typer elektriske paneler og skinnesystemer. Deres fasiliteter på Kokstad i Bergen, sikrer topp kvalitet og skreddersydde løsninger for ethvert prosjekt. Overrekkelsen av HASP sertifikat her ved Michael Beronius, Administrerende Direktør for Weidmüller Nordic og Baltic, til Morten Johnstad, Daglig Leder hos Enira.
Weidmüller Norge er glade for å ha Enira med på laget og ser frem til et godt samarbeid fremover!
Les mer om Klippon Engineering og HASP-programmet her: Hazardous Area Solutions Partners (klippon-engineering.com)
Les mer om Enira AS her: https://www.enira.no/
Automatisering driver fremtidens industri
Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.