Benjamin Doerr

Watson-Marlow presenterer den avanserte OEM-panelmonterte løsningen

Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS) har videreført DriveSure™ med aller nyest teknologi for å tilby en komplett peristaltisk panelmontert pumpeløsning for OEM-er (Original Equipment Manufacturers). Industriell Ethernet-kompatibilitet gjør det enklere å integrere DriveSure i avanserte distributerte styresystemer og tilbyr sluttbrukeren fjernstyrt overvåkning og kontroll.

Den kjølende, stillegående og kompakte utformingen gjør DriveSure egnet for kravene i laboratorier, renrom og prosesseringsomgivelser. DriveSure er et testet og sertifisert OEM-produkt som tilbyr forbedret pålitelighet til forsyningskjeden.

DriveSure omfatter motor, montering og styreteknologi i lukket system på stedet for å redusere utviklingstider og risikoer for OEM-er når det gjelder sourcing av egne motor-/monteringsløsninger.

Robin Proctor, produktsjef for panelmonterte pumper ved WMFTS, sier: “Vår programvare, elektronikk og utviklingsteam har arbeidet hardt sammen for å utvikle vår nyeste generasjon av motorstyreteknologi til en standard som forventes av bransjeledende merker innen bevegelsesstyring. Resultatet, kombinert med vår ekspertise innen peristaltisk teknologi, er den nyeste generasjonen av en OEM-pumpeløsning for nøyaktig prosesseringsstyring i en kjølende, kompakt og stillegående form fra WMFTS. DriveSure er enklere enn noensinne for testing, integrering og installering av OEM-er. Sluttbrukere av systemer som omfatter DriveSure-pumper kan forvente nøyaktig prosesseringsstyring.”

DriveSure er tilgjengelig med Watson-Marlow-pumpehodene 114DV, 313/314D, 400RXMD og 520.

Funksjoner og fordeler:

  • Støtter både industrielle Ethernet-protokoller og analog kontroll.
  • Primingsbryterinngang og integrert sensor med åpent deksel.
  • Kabinett med IP 66-klassifisering.
  • Nedlastbar PC-programvare (WM Connect) for evaluering, optimalisering og diagnostisering, via USB-forbindelse.

 

 

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.