
Har økt plassen får å få vist løsninger.
WAGO med partnere på Eliaden
WAGO satser stort på Eliaden og har stand både i automasjons og i installasjonshallen, totalt 130m2. For å gi behørig plass til WINSTA har vi økt plassen slik at vi får vist løsninger.
Lik tidligere år har vi en stor stand i C hallen hvor vi har spesielt fokus på automatisering og andre WAGO løsninger.
Årets nyheter innen byggautomatisering inkluderer nye kraftige kontrollere for både KNX/IP og Bacnet. WAGO har også tatt inn DALI sensorer i portefølgen for å gjøre leveringsomfanget mer komplett.
Videre vil fire av våre samarbeidene firmaer stå på WAGO standen for å vise sine løsninger innen bygningsautomatisering, det inkluderer Bergen Elteknikk, Enoco, Gratech og PowerTech. De viser mange forskjellige løsninger for bl.a. SD anlegg og Lonworks som er realisert. Den store nyheten innen industriautomasjon er vår nye XTRem serie som tåler -40°C til + 70°C.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.