Svein crop

Eliaden skal dekke vidt forskjellige bransjer, sier Svein Hjelmås

Vil lytte til bransjen

Styret i Elektroforum, som eier Eliaden, har besluttet å spørre tidligere utstiller hvilke dager de fortrekker at neste års utstilling blir arrangert på. Denne beslutningen vitner om et sterkt ønske om å få med flest mulige utstillere.

Nå må aktuelle leverandører og forhandlere av elektro og automatiseringsutstyr til industri, marine, offshore og offentlig virksomheter kjenne sin besøkelses tid. De av dere som får tilsendt et spørreskjema fra Eliadens sekretariat må ta dere tid til å svare. Dere som ikke får tilsendt spørreskjema, fordi dere ikke tidligere har vært utstille, kan også engasjere dere. Ta en telefon eller send en e-post til prosjektdirektøren for Elaiden (svein.hjelmas@nelfo.no Tlf: 23 08 76 87 | Mobil: 970 00 870). Uten engasjement nå kan ikke bransjen klage i etterkant.

Forskjellige ønsker

Utfordringen for arrangørene er at Eliaden skal dekke vidt forskjellige bransjer, fra elinstallasjon til elforsyning og industri. Disse sektorene har forskjellige preferanser angående åpningstidene. Diskusjonen gjelder om messen skal arrangeres fra tirsdag til og med torsdag, eller onsdag til og med fredag.

 

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.