
Sikrer en høy kvalitet
Verifiserbar og enhetlig toppkvalitet over hele verden
Ved bruk av HMI/PLS-er som et eksempel demonstrerer Energistyringsselskapet Eaton en ny video, for internt bruk, hvordan de utfører kvalitetssikring innad i selskapet. Videoen viser alle prosedyrer som er implementert i produksjonsprosessen.
Som en global aktør setter Eaton høye kvalitetsstandarder innenfor utvikling og produksjon av sine egne produkter. Eaton sin målsetning for kontinuerlig kundetilfredshet oppnås ved daglig ettersyn av hvert enkelt produkt. Eatons verdensdekkende kvalitetssikringssystem kalles: Database for Production, Initialization and Management (DPIM). Ved bruk av DPIM kan Eaton forsikre at hvert produkt som forlater transportbåndet, i hvilken som helst fabrikk i verden, representerer den samme høye kvalitetsstandarden.
DPIM er en viktig komponent i Eaton Business System (EBS). EBS er en database som sporer hvert individuelle produkt fra utvikling til produksjon helt frem til kunden og etter-salg tjeneste. Disse standardiserte prosessene påser at Eaton opprettholder en kontinuerlig høy kvalitetsstandard på sine produkter og tjenester.
For eksempel blir produksjonen av hvert eneste berøringspanel registrert og nøyaktig overvåket av DPIM. Dersom det skulle oppstå en feil, kan Eaton, takket være serienummeret som genereres av DPIM, identifisere enheter over hele verden og levere et nytt berøringspanel utstyrt med den tilpassede konfigurasjonen. Dette sikrer en høy kvalitet på alle produktene som produseres. Slik får for eksempel kunder som den tyske skumspesialisten Hansa Industrie-Mixer en stor fordel. Hvordan perfekt skum produseres ved bruk av Eaton berøringspaneler og nøyaktig hvordan DPIM fungerer er illustrert i en ny video på http://www.eaton.eu/EN/Europe/OurCompany/News/Mediaroom.
Mer informasjon om Eaton kan du finne på www.eaton.no. For siste nytt kan du også følge oss på Twitter (@Eaton_EMEA) eller på LinkedIn (Eaton EMEA).
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.