
Anbefaler bruk av utstyr med seriekobling av gassfylt overspenningsavleder
Verdens smaleste lekkstrømsfrie type 2-overspenningsbeskyttelse
De nye beskyttelsesenhetene Valvetrab-SEC VF fra Phoenix Contact danner verdens smaleste lekkstrømsfrie type 2-overspenningsbeskyttelsesutstyr (SPD). Takket være teknologien Safe Energy Control imponerer de med god yteevne og lang levetid.
Med sin kompakte byggform og ytelsesstyrke gir de omfattende beskyttelse samtidig som plassbehovet deres er minimalt. Et eksempel på lekkstrøm som oppstår i signalbokser i jernbaneanlegg. Her oppstår temporær overspenning sammen med høy reversstrøm. Beskyttelsesutstyr på varistorbasis blir fort overbelastet. Et ytterligere eksempel er lekkstrøm i elektriske installasjoner. På kort tid forårsaker disse skader på vanlig overspenningsbeskyttelsesutstyr. For å beskytte de elektriske enhetene anbefales derfor bruk av beskyttelsesutstyr med seriekobling av en gassfylt overspenningsavleder. Seriekoblingen isolerer varistoren mot temporær overspenning og reversstrøm. Et lavt beskyttelsesnivå opprettholdes.
Det finnes varianter for en- og trefasede TN-S- og TT-systemer samt for trefasede TN-C- og IT-systemer med en varig spenning på 350 V AC. Med testapparatet Checkmaster 2 foretas gjentagende kontroller av beskyttelsesutstyret, og det både raskt og enkelt.
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 14 500 medarbeidere i hele verden og har et
nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2015 var omsetningen på 1,91 milliarder €.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











