
Av de to uavhengige kanalene kan gjenstander detekteres
Verdens første sikkerhetsgodkjente ultralydsensor fra Pepperl+Fuchs
Pepperl+Fuchs utvider sin produktportefølje og har overtatt USi® ultralyd sikkerhetssensor fra det tyske firmaet Mayser GmbH & Co. KG, som er en anerkjent leverandør av produkter og systemløsninger, hvorav mange er relevante innen sikkerhetsteknikk.
Denne ultralydssensoren med sikkerhetssertifisering i samsvar med EN ISO 13849 kategori 3 PL d, den eneste sensoren i sitt slag i verden, forsterker Pepperl+Fuchs' posisjon som markedsleder innen ultralydsensorer og sikkerhetsapplikasjoner. USi®, som er en 2-kanals ultralydssensor, har to sensorelementer som er koblet til en kontrollboks. På hver av de to uavhengige kanalene kan gjenstander detekteres via en elliptisk lydkjegle med rekkevidde opp til 2,5m. To sikre OSSD-utganger er tilgjengelig som signalutganger.
Beijer utvider X3-serien
Beijer Electronics har annonsertde nyeste tilskuddene til sin X3 HMI-familie. De nye modellene bygger på momentum fra de første X3-utgivelsene, og gir enda mer kraft, fleksibilitet og spesialisering til en plattform designet for fremtidens industrielle automatisering.
Automatisering driver fremtidens industri
Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde