elektronix Moxa_DA-820 crop

Er egnet for lokal SCADA,

Verdens første Native PRP / HSR Computer

Moxa, som forhandles av Elektronix, lanserer nå DA-820 PRP/ HSR «High Availability Seamless Redundancy (HSR) and Parallel Redundancy Protocol (PRP)” Quad Core i7 rackmonterbar industri pc.

DA-820 er verdens første PRP/HSR server med redundant Power Modul, 4x Sata disk skuffer som støtter Raid 0/1/5/10 og full PRP/HSR støtte. DA-820 er designet i henhold til IEC 61850, IEC 60255 og IEEE1613.

Multi-Function Substation Computer

DA-820 kjører på lntel Quad core i7-3612QE CPU og QM77-brikkesett, som støtter standard X86, VGA x 2, USB, 2 Gigabit LAN-porter, og 2 RS-232/422/485 3-in-1 serieporter. I tillegg er DA-820 er spesielt utviklet for «power Substation» applikasjoner som krever presis tidssynkronisering som samsvarer med IEC 61850-3. DA-820s fleksible design gjør den egnet for lokal SCADA, miljøovervåking, videoovervåkning, protokoll konvertering, og PRP / HSR redundans applikasjoner

Links:

www.elektronix.no , http://webshop.elektronix.no,  www.moxa.com/product/DA-820.htm

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.

Jan Erik Lunde

Pepperl+Fuchs styrker teamet

Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn.