
Ny versjon av Cygnus DIVE godstykkelsesmåler for undervannsbruk
Verdens første håndbåren undervannstykkelsesmåler
Instrumentcompaniet AS introduserer nå Cygnus DIVE Mk2, den nye utgaven av håndbåren undervannstykkelsesmåler. Cygnus Dive Mk2 er spesielt utviklet for dykkere.
DIVE Mk2 har nå støtte for både Multiple Echo teknologi (som måler godstykkelse gjennom overflatebehandlingen) og Single Echo teknologi, som muliggjør målinger på materialer uten overflatebehandling med stor grad av korrosjon på overflate/bakvegg, ledd i ankerkjetting og materialer med høy dempningsgrad som f.eks. støpejern. Multiple Echo er forøvrig den eneste godkjente teknologien for skipskontroll beskrevet av DNV.
DIVE Mk2 er designet som en klokke for å gi maksimal fleksibilitet for brukeren.
Instrumentet er laget av glassfylt harpiks og tåler røff behandling. En stor 28” AMOLED fargeskjerm med tydelige tall, kombinert med visning av A-Scan graf, sikrer at brukeren alltid kan lese av korrekte verdier, uansett siktforhold. Kabelen til proben er dobbeltisolert og er utrekkbar til 1m.
Cygnus DIVE leveres som standard i solid, vanntett koffert med to oppladbare Lithium-Ion batterier, som sikrer 11 timer kontinuerlige målinger. Det følger også med standard Ø13mm probe, ekstra membraner, testblokk, kalibreringssertifikat og brukermanual.
Instrumentet kan også leveres med HelmetView, som er et eget display som settes på dykkerhjelmen. I denne opsjonen kan man også få datalogging med plass til inntil 5000 målinger, og flere forskjellige løsninger for visning av sanntids måleresultater over vann.
For pris og ytterligere informasjon kontakt: www.instrumentcompaniet.no
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











