
Arkitekturen i kontrollsystemet kan være avgjørende
Veiledning til forbedringer
Redusering av vrak i produksjon, kvalitetsledelse, seks sigma er temaer som opptar mange i stykkproduserende industri. Økt automatiseringsgrad kan være en vei å gå for å bedre produktkvaliteten.
Arkitekturen i kontrollsystemet kan være avgjørende for hvor god kvaliteten i produksjonen blir. Det er mange forhold som påvirker sluttresultatet. Mange nye teknologier og produkter for avansert produksjon er lansert i de siste årene. RFID og I/O link er to eksempler på løsninger som kan gi store forbedringer i produksjonen. BALLUF har lansert et White Paper om problemstillingen.
Dokumentet kan lastes ned fra denne linken: Flexible, easy and fastwhitepaper.pdf
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












