
Hjelper deg med å fremskaffe, skalere og analysere måledataene dine
Veiledning for nøyaktige sensormålinger
Sensorer konverterer et fysisk fenomen til et målbart elektrisk signal. Men noen sensorer reagerer ikke naturlig på endrede fysiske fenomener og krever signalbehandling.
Før det målte signalet kan digitaliseres kan det være behov for tilleggsutstyr og elektroniske kretser for å produsere et signal som representerer de målte egenskaper og redusere virkningen av støy fra eksterne forstyrrelser.
Denne veiledningen går gjennom mange til nøyaktige sensormålinger. Når du konfigurerer målesystemet, start med kilden til signalet og vurder eventuell signalbehandling som kreves for sensorens elektriske egenskaper. Pass på at instrumenteringen gir god nok oppløsning, samplingsfrekvens og måleområde som passer best for dine applikasjonsbehov. Til slutt velger du programvaren som mest effektivt hjelper deg med å fremskaffe, skalere og analysere måledataene dine.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.