
Må finne utgangspunkt for den digitale transformasjon
Veien til moden produksjon i IoT alderen
Smart Manufacturing, Industry 4.0, Digital Transformation og Industrial Internet of Things (IIoT): Vi blir bombarderes av nye begreper og hyper som minner oss daglig om den raskt skiftende verden for produsenter.
Alle kan finne en unnskyldning for å ignorere dem, men du kan vær sikker på at dette ikke er en hype. Verden endrer seg raskere enn noensinne, og produsenter har ikke råd til å bli hengende etter.
LNS Research har studert markedet for industriell programvare i flere år, og forskerne intervjuet hundrevis av industrielle aktører. Det er et felles tema som går igjen; - for å komme i gang må en finne utgangspunkt for den digitale transformasjon. eBoken LNS Research har utviklet viser hvordan produksjonsledelsessystemer (MOM) kan være et lavrisiko og effektivt startpunkt for foretak som ser at produksjon må være en sentral del av den digital transformasjonen.
MOM; Begrepet viser hvordan produksjons- og driftsledelse kan benytte virksomhetsorganisasjon og ledelseskonsepter i produksjon av varer og tjenester.
Last ned eboken;
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












