Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

FP 0,8 SL-serien med 0,8 mm pitch er tilgjengelig i posisjonene 12, 20, 32, 52 og 80. Ulike design og stabelhøyder fra 6 til 21 mm med økt sammenkoblingssikkerhet muliggjør en fleksibel enhetsdesign. Med en nominell strømkapasitet på 1,7 A per kontakt, en testspenning på 500 V AC og en levetid på opptil 500 paringssykluser er de egnet for et bredt spekter av bruksområder. Kontaktene er også tilgjengelige med skjerming som tilleggsutstyr.
Et annet høydepunkt er det dobbeltsidige ScaleX-kontaktsystemet, som sikrer pålitelige mekaniske og elektriske tilkoblinger. ScaleX-teknologien sørger også for høy toleransekompensasjon og beskytter kontaktene, noe som gjør kontaktene enda mer robuste.

Helautomatisert salatproduksjon

Helautomatisert salatproduksjon

For å brødfø en voksende befolkning må matproduksjonen globalt øke dramatisk – samtidig må miljøpåvirkningen fra jordbruket reduseres. Tørke i Spania gir mindre tilgang på salat for norske aktører og tørke, oversvømmelse og andre klimarelaterte hendelser vil skje hyppigere i årene som kommer. Avisomos helautomatiserte system for vertikal dyrking løser flere av landbrukets største utfordringer.

– Vi bygger det som blir norges første helautomatiserte plantefabrikk, der hele prosessen fra frøet blir sådd til produktet forlater fabrikken foregår ved hjelp av roboter, sier Morten Dahl, CTO i Avisomo.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.