Pepperl IO crop

Koblingskabinettene kan ferdiggjøres på forhånd

Universalbarriere som kan brukes på alle typer signaler

Plug and Play. Den nye universalbarrieren HiC2441 fra Pepperl+Fuchs kan detektere hva slags signal det er I sløyfen og automatisk tilpasse seg den rette signaltypen.

Ingen justeringer, verken på hardware eller software er nødvendig. En enkelt galvanisk isolert barriere kan altså erstatte et antall andre tradisjonelle moduler. Den nye barrieren gir store fordeler ved både konstruksjon og idriftsettelse og forenkler lagerholdet. Den gjør også senere endringer i anlegget enklere. Den nye universalbarriereren er en del av H-systemet fra Pepperl+Fuchs og baserer seg på bruk sammen med et termineringsbrett.

Universalbarrieren gjør at termineringsbrettet kan monteres og tilkobles uten at man på forhånd vet hva slags signaltype det skal være i sløyfen. På den måten kan koblingskabinettene ferdiggjøres på forhånd, noe som i betydelig grad letter konstruksjonsarbeidet. Det gir også en standardiseringsgevinst ved at mange skap kan være like for mange applikasjoner.
Universalbarrieren som automatisk tilpasser seg signaltypen

Stikkord:

  • Universalbarriere for alle signaltyper
  • Gjør planlegging og idriftsettelse enklere
  • Enklere vedlikehold og lavere lagerkostnader.
  • Endringer i konfigurasjonen kan gjøres uten nedetid

Ytterligere informasjon finnes på: www.pepperl-fuchs.no

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.