ProEXR File Description=Attributes=cameraAperture (float): 36.000000cameraFNumber (float): 21.000000cameraFarClip (float): 1000000015047466200000000000000.000000cameraFarRange (float): 1000.000000cameraFocalLength (float): 210.000000cameraFov (flo

Den er spesifisert til -40°C og er derfor egnet til bruk i fryselagerere

Ultralydsensorer for ekstrem kulde

L2-serien fra Pepperl+Fuchs i versjon for lave temperaturer. Når temperaturen dropper langt under frysepunktet, kan bruk av elektroniske sensorer være en utfordring.

Standard ultralydsensorer er designet for bruk ned til -25 °C, men om det trenges funksjonalitet i enda lavere temperaturer, er utvalget begrenset. Pepperl+Fuchs lanserer nå en versjon av den populære L2-serien av ultralydsensorer som er spesialdesignet for ekstremt lave temperaturer. Den er spesifisert til -40°C og er derfor egnet til bruk i fryselager-applikasjoner eller andre steder med ekstrem kulde.

https://www.pepperl-fuchs.com/norway/no/35753.htm

 

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.