TN11 crop

Det har vært pågående problemer med påliteligheten av LOS detektorene

Tverrfaglig team vurdere og oppgradere gassdeteksjonssystemet på FPSO

Det opprinnelige Terra Nova gassdeteksjonssystemet var basert på bruk av en kombinasjon av punktdetektorer og linje gass detektorer (Line-of-sight, LOS) basert på infrarød (IR) teknologi.

Hovedtyngden av deteksjon var basert på LOS type. Siden anlegget først startet produksjonen i 2002 har det vært pågående problemer med påliteligheten av LOS detektorene. I 2010 begynte deler av Terra Nova-feltet å produsere hydrogensulfid (H2S) fra brønnene. Siden denne giftige gassen ikke var forventet i det opprinnelige Terra Nova designet, var der ikke brukt noen form for faste H2S detektorer i deres system. Et tverrfaglig team ble satt sammen for å vurdere og oppgradere gassdeteksjonssystemet på det flytende, produksjons- og lagerskipet (FPSO).

Les hele artikkelen her.

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.