Tormatic trykk 2 crop

Trykkalibrator med enkel betjening

DPI610E er 6. generasjon i DPI600 serien trykkalibratorer og etterfølgeren til den legendariske DPI610/615 med kallenavnet «Druck’en». 

DPI610E, som forhandles av Tormatic AS, kombinerer det velkjente, røffe og ergonomiske designet med ett moderne brukergrensesnitt. Bruk enten touchscreen eller trykknapper, alt etter eget ønske og behov. Trykkalibratoren har en enkel, brukervennlig pumpemekanisme som gir uanstrengt trykkgenerering på opptil 1.000 bar på den hydrauliske modellen og opptil 35 bar på den pneumatiske modellen.

Innebygget barometer for nøyaktige målinger av gauge og absolutte trykk.

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.

Digtale Produktpass

Sirkulær økonomi med digitale produktpass

EU ønsker å bli en karbonnøytral region innen 2050. Et viktig steg på veien er å etablere en sirkulær økonomi, der produktene designes for å leve lengst mulig – og at materialene kan gjenvinnes når produktets livssyklus ebber ut. For å komme dit innføres DPP, digitale produktpass som skal inneholde detaljert informasjon om produktenes opprinnelse, materialer, produksjonsprosess og miljøpåvirkning.

Profilen – Charlotte Elmelid, Vårgrønn

Profilen – Charlotte Elmelid, Vårgrønn

Brenner for bedre kontroll mellom elektro og automatisering

Charlotte Elmelid (37) leder elektriske systemer i havvindselskapet Vårgrønn. Det betyr ansvar for utvikling av elkraftsystemet i sin helhet, hvilket innebærer at elektro, instrument, kontroll og telekom skal leveres og driftes som et sømløst system. Hun er lidenskapelig opptatt av bedre kontroll på den økende gråsonen mellom elkraft og styring og muligheter med kunstig intelligens, KI.

Equinor digitalisering

Equinor får automatiseringsutstyr fra ulike fabrikanter til å snakke sømløst sammen

Energiselskapet kjører et omfattende Proof of Concept (PoC) med tungvektere på leverandør-, engineering- og forskningssiden for å demonstrere sømløs interoperabilitet på tvers av produkter, disipliner og alle faser i et anleggs levetid. Initiativet er del av selskapets strategi for å bli datadrevet og en våt drøm for ildsjelene i prosjektet.