
Leveransen omfatter Ethernet switcher og sentrale PLSer
Triple-S har signert kontrakt om leveranse av suiteautomasjon til den nye delen av Oslofjord Convention Center
Prosjektet til ILC Construction AS omfatter 1600 suiter og alle vil bli utstyrt med en Allen-Bradley Micro820 PLS for styring av temperatur, innhenting av energidata og generell styring.
I tillegg omfatter leveransen Ethernet switcher og sentrale PLSer i hvert bygg basert på CompactLogix 5069 kontroller. Kommunikasjonen mot SD-anlegget vil være basert på den åpne protokollen Ethernet/IP.
Leveranse starter umiddelbart og vil sluttføres i 2019.
- For Triple-S er dette en viktig kontrakt som er vunnet i sterk konkurranse med andre aktører. Vi er stolte over å få levere kvalitetsprodukter og tjenester til ILC Construction og Oslofjord Convention Centre, kommenterer Eiliv Elvebakk, administrerende direktør i Triple-S.
- Det er viktig for oss å velge leverandører som sikrer suksess for utbygningen av Oslofjord Convention Centre. Triple-S har blitt valgt på grunnlag av kompetanse, pris og forventet produktkvalitet, uttaler Job Nooitgedagt, Innkjøpssjef i ILC Construction.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











