IIoT-ill-crop

IIoT er ikke lenger buzzwords

Trender i Industrielt Internet of Things

Den fjerde industrielle revolusjon pågår nå. Over hele verden er industrien inne i en stor endring når det gjelder teknologi og bedriftskultur.

Uttrykk som forebyggende vedlikehold, kunstig intelligens, smart produksjon, og utvidet og virtuell virkelighet er ikke lenger buzzwords. De er ideer, teknologier og konsepter som blir tatt i bruk i en rekke bedrifter hver eneste dag. Gartner Groups undersøkelse viste for 2016 at så mye som 43 prosent planlegger eller har implementert deler av IIoT.

Nå gjelder det å følge med. Lær mer av dette White Paperet.

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.