
IIoT er ikke lenger buzzwords
Trender i Industrielt Internet of Things
Den fjerde industrielle revolusjon pågår nå. Over hele verden er industrien inne i en stor endring når det gjelder teknologi og bedriftskultur.
Uttrykk som forebyggende vedlikehold, kunstig intelligens, smart produksjon, og utvidet og virtuell virkelighet er ikke lenger buzzwords. De er ideer, teknologier og konsepter som blir tatt i bruk i en rekke bedrifter hver eneste dag. Gartner Groups undersøkelse viste for 2016 at så mye som 43 prosent planlegger eller har implementert deler av IIoT.
Nå gjelder det å følge med. Lær mer av dette White Paperet.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.