Emerson Rosemount 708 crop 2

Ved bruk på kondenspotter vil man kunne få beskjed om tilstanden endrer seg

Trådløs akustisk sensor

Emerson Process Management har nå introdusert modell Rosemount 708, en trådløs sensor for deteksjon av feil på kondenspotter. Sensoren registrerer endringer i støymønsteret .

Ved bruk på kondenspotter vil man kunne få beskjed dersom tilstanden endrer seg til det abnormale, som f.eks ved blokkering/låst i åpen tilstand.

Sensoren har et bredt bruksområde og måleomfang . 708 kan dermed tilpasses mange forskjellige applikasjoner. Et eksempel er tilstandsovervåking av trykkavlastningsventiler(PRV). Sensoren har i tillegg innebygget temperaturelement, og vil også kunne overføre overflate temperatur på enheten den er montert på.

Kommunikasjonen er basert på WirelessHART, og dermed vil sensoren meget enkelt kunne konfigureres inn i allerede etablert infrastruktur.

Ytteerligere inforamsjon finnes på: http://www2.emersonprocess.com/no-no/pages/home.aspx

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.