
Fritt programmerbare romkontrollsystemet
Touch-paneler for romstyring
Siemens Building Technologies lanserer nye touch-paneler for styring av tekniske disipliner i rom.
Krav til energibruk og komfort setter stadig større krav til energibruk og samhandling mellom tekniske disipliner som lys, persienner, varme og ventilasjon. Siemens nye touch-paneler for romstyring kan betjene alle disiplinene fra en enhet.
Touch-panelet QMX7 er en del av det fritt programmerbare romkontrollsystemet Desigo Total Room Automation (TRA). Systemet ble lansert i 2012 og kjennetegnes av intuitiv betjening og moderne design. Enheten krever kun tilkobling via Ethernet / IP (PoE) og kan monteres i en standard veggboks.
Som andre romheter i TRA-systemet har QMX7 det grønne bladet som informerer og involverer brukeren i rommets energibruk.
Les mer om Siemens Desigo www.siemens.no/desigo
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












