Siemens nyansettelser crop

De nye produktsjefene ; fra venstre, Lars Rønning StStenmark og Zubair Iqbal

To nye ansikter hos Digital Factory i Siemens

Som et ledd for Siemens sin satsing på Motion Control (MC), trer Lars Rønning Stenmark inn i den nye stillingen som produktsjef for MC-produkter. Berørte Siemens familienavn er SIMOTION (Motion Control), SINAMICS (Drives) og SIMOTICS (Motorer).  

Et viktig fokusområde

- En applikasjons omstillingsmuligheter, krav til dynamikk og prosjektering, samt muligheten for kundene å kjøpe alle produkter fra en leverandør er nøkkelen for å prosjektere effektivt og lykkes. Endringer innenfor etablerte teknologier, som f.eks standard drifter og hydraulikk drevet av el-motorer og forbrenningsmotorer, vil i sterkere grad møte konkurranse fra MC. Krav til energieffektivisering, dynamikk og energi regenerering er kjente elementer som kan dekkes med MC. Alle interessante og viktige fokusområder som jeg gleder meg til å være en del av, fastslår Lars om den nyopprettede stillingen.

Siden sommeren 2013 har Lars jobbet i Siemens på Customer Service, Large Drives, og går over i den nye stillingen 1 juni 2015. Lars har over 20 års erfaring med automasjon, og har tidligere jobbet med automasjon, instrumentering og tilstandsbasert vedlikehold med CMS hos Siv.ing. JF Knudtzen, Omron og Kværner vannkraft, automasjon og idriftsettelse.

Lars er utdannet Ingeniør innen mekatronikk på NKI og Sønderborg Teknikum i Danmark.

Økt tilstedeværelse for Industri PC

Zubair Iqbal trer inn i den nye stillingen som produktsjef for Industri PCer (IPC). Han vil ha ansvar for Panel PCer, kompakt PCer, Industrial Flat Panels (IFP) og Industrial Thin Clients (ITC). Dette ansvaret har tidligere vært hos Geir Kvamme, som i tillegg har ansvaret for Human Machine Interface (HMI).

- Ansvaret blir nå fordelt for å øke tilstedeværelse hos kunden. Markedet og behovet for disse produktene er stort og Siemens leverer gode produkter på tvers av bransjene, hevder Zubair.

Med utdannelse som elektroingeniør fra Høgskolen i Oslo med spesialisering innenfor automasjon, startet han i Siemens mars 2008. Zubair fikk ansvar for teknisk support på automasjonsprodukter, med hovedfokus på WinCC og Industri PCer.

- Jeg ser frem til nytt ansvar og muligheten for å utvikle min kompetanse og mine evner innenfor det samme selskapet med nye arbeidsoppgaver, sier Zubair, som startet i den nye stillingen 1 mai 2015.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.