
To nyansettelser hos Omron
Omron styrker salgsstaben. To nye salgsingeniører er ansatt. De skal dekke den nordlige landsdelen, fra Trøndelag og nordover, og østlige delen av landet, som dekker sentrale og indre Østlandet.
Calle Ellinger er ny salgsingeniør hos Omron for Hedmark, Oppland, Oslo og Akershus. Han er ansatt som feltsalgsingeniør SSC (Safety, Sensors & Components) for Hedmark, Oppland, Oslo og Akershus
Ellinger er utdannet elektriker Gr. L og livvakt fra Politiet. Han jobbet som elektriker og servicetekniker fra 1997 til 2008. Den nye feltingeniøren arbeidet for Molex og HARTING fra 2008-2012 mot industrikunder. Han hadde da KAM ansvar for Norske produksjonsbedrifter og elektrogrossister.
Ellinger har de siste årene jobbet som Nordisk Salgsansvarlig og KAM for Politiet og Forsvaret. Videre har han 18-års erfaring fra sikkerhetsbransjen.
Omron har også ansatt Geir Åge Lyng. Han skal jobbe som salgsingeniør med ansvar for Trøndelag, Nordland, Troms og Finnmark.

Lyng har bakgrunn er fra industri og service, utdannet automasjonsmekanikker, fagbrev fra industri.
Han jobbet noen år ved Sintef Materialteknologi, deretter som servicetekniker i diverse bransjer. I 2009 tok han fatt på heltidsstudier ved Handelshøyskolen BI, salg markedsføring med avsluttende bachelor i bedrifts-utvikling. Jobbet etter endt studie for Siemens som regionssjef Building Technologies Trondheim frem ansettelsen i Omron.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












