Carlo RSWT45 crop

Selvlærende algoritmer er med på å redusere kavitasjon og trykkstøt i anlegget

Tilpasset og selvlærende mykstarter for pumper

Carlo Gavazzi lanserer en 3-faset mykstarter for sentrifugal-/vannpumper. "RSWT-serien bygger på det vellykkede konsept med selvlærende algoritme for å «oppdage» belastningen, og tilpasse seg deretter.

Løsningen gjør mykstarteren brukervennlig og enkel å idriftsette", sier produktsjef Kjell-Richard Kongstvedt.

Dens selvlærende algoritmer er med på å redusere kavitasjon og  trykkstøt  i anlegget, som igjen er gunstig med tanke på utmatting. Mykstarteren regulerer på alle 3 faser, som også gir som en kraftig reduksjon startstrømmen. Den fåes med eller uten integrert elektronisk vern for overbelastningsbeskyttelse. I tillegg har den innebygget bypass relè, og overvåking av faserekkefølge og fasebrudd.

Serien dekker de mest vanlige motorstørrelsene, fra 6A til 55A i forskjellige trinn. I første omgang lanseres modeller for trinn 12, 16 og 25A, som senere vil bli etterfulgt av 32, 37, 45 og 55A.

Grunnmodellen (RSWT..V00) har kun ett ratt for justering av start-/stopptid, mens de andre parameterne oppdages automatisk. For modeller med innebygd elektronisk vern (RSWT..V10) er det tre ratt for  start-  og stopprampetid,  samt for nominell strøm (FLC) for overbelastningsvern (Trippklasse 10).

RSWT40 er selvforsynt, og har et bredt spenningsområde 220-400V. Alternativt RSWT60 som trenger ekstern strømforsyning i bredt spenningsområde 220-600V. Styrespenningen er valgbar avhengig av modell, E: 110-400 VAC, F: 24 VAC / DC og G: 100 - 240VAC. Alle mykstarterene har integrert diagnostiske/alarmfunksjoner som kan velges for å tilbakestille enten automatisk eller manuelt.

Ytterligere informasjon finnes på: www.gavazzi.no

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.