IKM Fluke_Ti95_FC crop

Det har aldri vært enklere eller rimeligere

Termokameraer for alle budsjetter

IKM Instrutek AS introduserer de nye Ti95 og Ti90 fra Fluke. To nye termokameraer som hjelper deg med å spare tid og penger ved å oppdage problemer før de blir til kostbare feil.

Det har aldri vært enklere eller rimeligere å finne potensielle problemer og innlemme et program for forebyggende vedlikehold.
Ti95 bringer mange funksjoner til fingertuppene dine til en rimelig pris – det eneste trådløse termokamera til industribruk i sin prisklasse. Du kan finne potensielle problemer raskt med det rimelige, trådløse Ti90-termokameraet . Både Ti95 og Ti90 er kostruert med Fluke Connect, i følge Avdelingsleder Rolf Kinck hos IKM Instrutek AS.
Fluke Connect™ fungerer med over 20 forskjellige testverktøy fra Fluke og gir deg muligheten til å identifisere og diagnostisere problemer raskt og med trygghet, mens du kan dele dataene på en sikker måte når du vil, med hvem du vil.

Ti95 og Ti90 gir begge økt produktiviteten og kommunikasjonen med Fluke Connect™ trådløst termokamera. Det er mulig å dele nøyaktig samme informasjon samtidig, bare med ShareLive™-videosamtaler. Du kan koble til og samarbeid med andre på en sikker måte, slik at de ser det du ser.  Du får svar på spørsmål og arbeidsordrer godkjent uten å forlate felten, dette gjør at du kan ta avgjørelser raskere og bedre enn noen gang. Målingene organiseres etter ressurser på ett sted med EquipmentLog™-historikk.
Ti95 og Ti90 gir en god bildekvalitet med innebygd digitalkamera med 2 megapiksler.

Du kan få kontekst for det infrarøde bildet ved å bytte til fullt synlig (IR-Fusion® AutoBlend™-modus og bilde-i-bilde tilgjengelig i SmartView®-programvaren) . Ti95 og Ti90 leveres med 3,5-tommers LCD og robust display, og har et omfattende SD-minnesystem med Uttakbart 8GB SD-minnekort og Fluke Connect™ trådløst SD-kort på 8 G, avslutter Rolf Kinck.

For mer informasjon se: www.ikm.no

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.