
Egner seg godt til bruk i applikasjoner med trykk opptil 400 bar
Temperaturtransmittere med IO-link
Den nye serie TA2 temperaturtransmittere fra ifm electronic, som fohandles av Sivilingeniør J. F. Knudtzen AS, er en nyutviklet serie for industrielle applikasjoner. Svært kompakte, fysiske mål gir et plassbesparende design som gjør det enkelt å montere sensorene selv der hvor plassen er begrenset
Sensorene har måleområde fra -50…+150 °C. Analogutgangen på 4-20mA er skalerbar med IO-Link slik at optimal skalering i forhold til styresystemet gjøres enkelt. Robust design gjør at de egner seg godt til bruk i applikasjoner med trykk opptil 400 bar. Responstid T05 / T09 = 1s / 3s sørger for rask formidling av prosessdata. En LED indikator gir tydelig og enkel visuell inspeksjon av driftsstatus. Levers med G1/4» og G1/2» prosesstilkobling i lengder fra 25 - 150 mm.
Om firmaet;
Med utgangspunkt i koblingsteknikk har Sivilingeniør J.F. Knudtzen AS vært en trygg og langsiktig samarbeidspartner for våre kunder og leverandører innenfor elektro & automasjon i over 60 år. Vi fokuserer på følgende bransjer:
- Maritim
- Olje & Gass
- Infrastruktur
- Industri
Bedriften har i dag 33 ansatte og hadde i 2015 en omsetning på 172 mil. Vårt hovedkontor og logistikksenter er lokalisert på Billingstad rett utenfor Oslo. Vi markedsfører og selger kvalitetsprodukter fra ledende internasjonale aktører og kan tilby kompetanse, innovative produkter og tjenester som danner grunnlag for solide konsepter tilpasset våre prioriterte bransjer.
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











