Kleven magazine crop

Gått fra å drive som et tradisjonelt verft til å tenke som i industriproduksjon

Tar skipsbygging tilbake til Norge

Kjernevirksomheten er bygging i stål hos Kleven Verft. Men automatiserte løsninger og nytekning når det gjelder produksjonsprosessen for skip er helt avgjørende i arbeidet med å sikre arbeidsplasser i Norge.

Virksomheten har gått fra å drive som et tradisjonelt verft til å tenke og operere som det gjøres i industriproduksjon.

Ledelsen i konsernet slår fast: Nå posisjonerer vi oss i et aktiv marked preget av tøff internasjonal konkurranse gjennom modernisering av virksomhetene våre på alle plan. Selskapet investerer i ny kunnskap, i nye anlegg og ny teknologi for å sikre at stolte skipsbyggingstradisjoner skal beholdes i Norge. Det familieeide selskapet har to verft i Norge, Kleven Verft og Myklebust Verft. Med fast og innleid personell sysselsettes konsernet opp mot 1 900 personer. Den innovative tilnærmingen til skipsbygging er lagt merke til i industrikretser. Selskapet ble nominert og var i finaleheatet i konkurransen: Jakten på Norges smarteste bedrift. - Men det er ikke nok å være smart, sa administrerende direktør Ståle Rasmussen til AMNYTT. Det må arbeides hard skal vi greie å holde oss konkurransedyktig i ett internasjonalt marked, som skipsbygging er. Strategien er klar, vi skal bygge de største og mest avanserte fartøy i vår produktnisje.

Les hele artikkelen her:

http://magazine.amnytt.no/amnytt-nr-3-2015/0490242001432897558/p10

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.