Phoenix-Morten-crop

Phoenix Contact har erfart en god vekst

Styrket organisasjon i Phoenix Contact AS

Phoenix Contact har erfart en god vekst, og av den grunn styrket organisasjonen for å opprettholde høy grad av service til våre kunder. Morten Rognan (30) er ansatt som Produktsupport ved vårt kontor i Oslo. 

Han er utdannet Automatiker og har tidligere jobbet som servicetekniker i Swisslog (3 år), automatiker i Goodtech Environment (3,5 år), og det som i dag heter CTM Lyng som produktansvarlig smarthus (2,5 år). Rognan har fra nevnte arbeidsgivere variert erfaring innenfor prosess, elektromekanikk og elektronikk.

 - Phoenix Contact konsernet ble grunnlagt i Tyskland i 1923 og er i dag markedsledende med ca 13000 ansatte i mer enn 50 land. Virksomheten i Norge ble etablert i 1987. Hovedkontoret ligger på Furuset i Oslo med to regionale salgskontorer. Selskapet har totalt 31 ansatte.

Phoenix Contact AS leverer innovative og effektive løsninger innen industriell elektroteknikk og prosessindustri til marine, olje & gass, V&A, infrastruktur, energi, maskinbyggere, elektronikkprodusenter. Produktene strekker seg fra rekkeklemmer og merkesystemer til PLS, sikkerhetssystem og trådløst Ethernet og dekker alt fra sensor til tavle. 

Phoenix Contact forenkler og motiverer våre kunders arbeid, samt skaper effektive og innovative løsninger for fremtiden.

 

Ytterligere informasjon finner du på: www.phoenixcontact.no

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.