Phoenix-Morten-crop

Phoenix Contact har erfart en god vekst

Styrket organisasjon i Phoenix Contact AS

Phoenix Contact har erfart en god vekst, og av den grunn styrket organisasjonen for å opprettholde høy grad av service til våre kunder. Morten Rognan (30) er ansatt som Produktsupport ved vårt kontor i Oslo. 

Han er utdannet Automatiker og har tidligere jobbet som servicetekniker i Swisslog (3 år), automatiker i Goodtech Environment (3,5 år), og det som i dag heter CTM Lyng som produktansvarlig smarthus (2,5 år). Rognan har fra nevnte arbeidsgivere variert erfaring innenfor prosess, elektromekanikk og elektronikk.

 - Phoenix Contact konsernet ble grunnlagt i Tyskland i 1923 og er i dag markedsledende med ca 13000 ansatte i mer enn 50 land. Virksomheten i Norge ble etablert i 1987. Hovedkontoret ligger på Furuset i Oslo med to regionale salgskontorer. Selskapet har totalt 31 ansatte.

Phoenix Contact AS leverer innovative og effektive løsninger innen industriell elektroteknikk og prosessindustri til marine, olje & gass, V&A, infrastruktur, energi, maskinbyggere, elektronikkprodusenter. Produktene strekker seg fra rekkeklemmer og merkesystemer til PLS, sikkerhetssystem og trådløst Ethernet og dekker alt fra sensor til tavle. 

Phoenix Contact forenkler og motiverer våre kunders arbeid, samt skaper effektive og innovative løsninger for fremtiden.

 

Ytterligere informasjon finner du på: www.phoenixcontact.no

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.