Phoenix-Morten-crop

Phoenix Contact har erfart en god vekst

Styrket organisasjon i Phoenix Contact AS

Phoenix Contact har erfart en god vekst, og av den grunn styrket organisasjonen for å opprettholde høy grad av service til våre kunder. Morten Rognan (30) er ansatt som Produktsupport ved vårt kontor i Oslo. 

Han er utdannet Automatiker og har tidligere jobbet som servicetekniker i Swisslog (3 år), automatiker i Goodtech Environment (3,5 år), og det som i dag heter CTM Lyng som produktansvarlig smarthus (2,5 år). Rognan har fra nevnte arbeidsgivere variert erfaring innenfor prosess, elektromekanikk og elektronikk.

 - Phoenix Contact konsernet ble grunnlagt i Tyskland i 1923 og er i dag markedsledende med ca 13000 ansatte i mer enn 50 land. Virksomheten i Norge ble etablert i 1987. Hovedkontoret ligger på Furuset i Oslo med to regionale salgskontorer. Selskapet har totalt 31 ansatte.

Phoenix Contact AS leverer innovative og effektive løsninger innen industriell elektroteknikk og prosessindustri til marine, olje & gass, V&A, infrastruktur, energi, maskinbyggere, elektronikkprodusenter. Produktene strekker seg fra rekkeklemmer og merkesystemer til PLS, sikkerhetssystem og trådløst Ethernet og dekker alt fra sensor til tavle. 

Phoenix Contact forenkler og motiverer våre kunders arbeid, samt skaper effektive og innovative løsninger for fremtiden.

 

Ytterligere informasjon finner du på: www.phoenixcontact.no

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.