Phoenix-Morten-crop

Phoenix Contact har erfart en god vekst

Styrket organisasjon i Phoenix Contact AS

Phoenix Contact har erfart en god vekst, og av den grunn styrket organisasjonen for å opprettholde høy grad av service til våre kunder. Morten Rognan (30) er ansatt som Produktsupport ved vårt kontor i Oslo. 

Han er utdannet Automatiker og har tidligere jobbet som servicetekniker i Swisslog (3 år), automatiker i Goodtech Environment (3,5 år), og det som i dag heter CTM Lyng som produktansvarlig smarthus (2,5 år). Rognan har fra nevnte arbeidsgivere variert erfaring innenfor prosess, elektromekanikk og elektronikk.

 - Phoenix Contact konsernet ble grunnlagt i Tyskland i 1923 og er i dag markedsledende med ca 13000 ansatte i mer enn 50 land. Virksomheten i Norge ble etablert i 1987. Hovedkontoret ligger på Furuset i Oslo med to regionale salgskontorer. Selskapet har totalt 31 ansatte.

Phoenix Contact AS leverer innovative og effektive løsninger innen industriell elektroteknikk og prosessindustri til marine, olje & gass, V&A, infrastruktur, energi, maskinbyggere, elektronikkprodusenter. Produktene strekker seg fra rekkeklemmer og merkesystemer til PLS, sikkerhetssystem og trådløst Ethernet og dekker alt fra sensor til tavle. 

Phoenix Contact forenkler og motiverer våre kunders arbeid, samt skaper effektive og innovative løsninger for fremtiden.

 

Ytterligere informasjon finner du på: www.phoenixcontact.no

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.