
Stå og sitte konsoller gir bedre arbeidsmiljø
Med fordelene ved å flytte seg i sitt arbeidsområde reduseres ensidig belastning på kroppen. Forskjellige løsninger gir fordelaktige funksjoner som gir ansatte fleksibilitet i hvordan de velger å finne fysisk bevegelse og komfort under sine daglige arbeidsrutiner. Arbeidsgivere har også fordeler fra det fysiske mangfoldet med økt samlet produktivitet.
krevende kontrollrommiljøer som sikkerhet, prosesskontroll, er ansatte ofte pålagt å sitte låst til konsollene og arbeidsstasjonene i lengre perioder. Ytterligere utfordringer inkluderer deling av arbeidsstasjoner og arbeidsansvar under denne typen Arbeidsliv døgnet rundt.
I dette White Paperet ser man på forskjellige løsning.
Last end dokumentet her.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











