
Kan vise vei til en ny generasjon med driftsadministrasjon
Søker nå aktivt etter beta-brukere og tredjepartsutviklere for Wonderware InTouch Omni
Schneider Electric, den globale spesialisten innenfor energistyring og automasjon, tilbyr nå en forhåndsvisning av neste generasjons programvareplattform for industrien: Wonderware InTouch Omni bygger på et rammeverk med Wonderware System Platform og Wonderware InTouch for System Platform.
Schneider Electric søker nå aktivt etter beta-brukere og tredjepartsutviklere som kan vise vei til en ny generasjon med driftsadministrasjon, bygget på Schneider Electric’s suksess med utrulling og administrasjon av HMI/SCADA-systemer. Den nye generasjonens produkter er så dramatisk forskjellige at de fortjener en ny betegnelse – Operations Management Interface, eller OMI.
- Innovativt, neste generasjons verktøy bringer forenkling, fleksibilitet og bredde til HMI/SCADA-administrasjon
- Verktøy for oppfølging av standardisering og beste praksiser for flere anlegg
Innovasjon oppnås sjelden langs en rett linje. Eksisterende HMI/SCADA-plattformer har gjennomgått kontinuerlige forbedringer gjennom flere tiår, og motivet har vært bevaring av status quo. Schneider Electric har investert i neste generasjons industriprogramvare som vil overgå nåværende HMI/SCADA-funksjonalitet ved å sette brukerne i stand til å benytte kraftfull og brukervennlig programvare med kapasitet til å administrere alle sider ved driften. InTouch Omni fungerer sammen med HMI/SCADA-systemer og med den mest avanserte maskinvaren i kontrollrommet, eller med populære håndholdte, mobile enheter, som f.eks. nettbrett og smarttelefoner.
Opprinnelsen til InTouch Omni kan spores tilbake til mange år med investeringer i den underliggende teknologien for ArchestrA - et industrielt operativsystem som utgjør hjertet i Wonderware System Platform. InTouch Omni har sprunget ut av denne teknologiplattformen, og ble senere vesentlig oppgradert gjennom betydelige investeringer de senere årene. Forbedringene omfatter bedre visuell HMI-opplevelse, utvidet webbasert tilgang og forbedring av mulighetene til tilgang og sammenstilling av Industrial Internet of Things (IIoT)-data. Resultatet er en ny industriell programvareløsning som har mye nytt i forhold til HMI/SCADA-systemer og alle andre tilbud i industrien.
De viktigste grunnene til å investere i denne nye OMI-løsningen – for utviklere og sluttbrukere – er å drive frem teknologiske løsninger og effektivitet på høyt nivå samt å redusere produktenes livssykluskostnader. Implementering av Wonderware InTouch Omni har potensiale til å forbedre tre nøkkelpunkter:
Enkelhet – Forbedrer brukerens opplevelse ved levering av innhold “out-of-the-box” og løfter standarden for prosessvisualisering, hvilket i vesentlig grad forenkler oppgaven med å oppnå optimal situasjonsforståelse av industrielle prosesser
Fleksibilitet – Fungerer med alle enheter, introduserer moderne formfaktorer, smart navigasjon og displayer som er i stand til å levere overlegen betjeningsopplevelse
Omfang – Støtte for tredjeparts apper er en integrert del av løsningen, noe som bidrar til å drive frem ytterligere samordning av informasjons- og driftsteknologi (IT/OT)
Hvis du er interessert i å delta i denne tidlige beta-opplevelsen som kunde, eller du er en utvikler som ønsker å bidra til å tilføre et nytt nivå av tredjeparts interoperabilitet og integrasjon til HMI/SCADA, vennligst kontakt din lokale salgsrepresentant, eller ta direkte kontakt med John Krajewski på John.Krajewski@schneider-electric.com.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.