banner laser sensor crop

Tradisjonelle sensorløsninger har ofte krevd flere sensorer

Smarte sensorer for enhver utfordring

Det er flere fordeler med lasermålingsteknologi for komplekse måleoppgaver. Rask, pålitelig feilsøking er viktig for å sikre høy oppetid i gjennomstrømming, uten å ofre kvalitet. Manuelle kvalitetsinspeksjoner er ofte kjedelige og utsatt for feil, og kompliserte visjonssystemer kan være dyre og tidkrevende å implementere.

Tradisjonelle sensorløsninger har ofte krevd flere sensorer for mer komplekse kontroller. Dette er imidlertid ikke lenger alltid tilfelle. Takket være fremskritt i lasermålingsteknologi kan sensorer nå måle mer utfordrende mål (inkludert klare, reflekterende og lave kontrastmål) og kan håndtere flere inspeksjonsoppgaver med en sensor. I tillegg, med IO-Link-kommunikasjon blir det lettere å spore sensorens ytelse, identifisere trender i inspeksjonsresultater, og til og med forutse når vedlikehold er nødvendig, slik at enkle problemer som en skitten linse kan løses før sensorfeil.

Dette White Paper beskriver teknologi og løsninger.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.