
Braadland Automasjon passer perfekt med Nortelcos langsiktige planer
Skaper fremtidens automasjonspartner
Braadland Automasjon (Ing. E. Braadland AS) har fått ny eier i Nortelco. For å styrke og videreutvikle sin sterke posisjon, har Braadland Automasjon lenge vært på jakt etter en samarbeidspartner.
Braadland Automasjon har hatt hovedfokus på næringsmiddel- og prosessindustrien. Kundene har også vært innen vanlig automatisering og selskapet er kjent som “problemløsere” innen bransjen. Det er søkt etter en samarbeidspartner som kan bidra til å øke selsakpets potensiale i markedet. Det har vi nå funnet i Nortelco Gruppen.
Nortelco satser videre innen automatisering
Bjørn Nysted i Nortelco Gruppen sier at Braadland Automasjon passer perfekt med deres langsiktige planer. Nortelco har kjøpt opp to andre selskaper som sammen med Braadland vil utfylle hverandre og styrke posisjonen i markedet ved å tilby kundene et enda bredere spekter av produkter og prosjekteringskunnskap.
Daglig leder i Braadland Automasjon, Finn Eirik Eilertsen, er meget fornøyd med denne overtakelsen og sier at dette er den åpningen de har ventet på, og vil satse for fullt på et tett og fruktbart samarbeid, innen et spennende marked som etter en periode med nedgang nå er i bedring.
Økt produktspekter og omsetning
Braadland Automasjon vil videreføres som eget selskap under navnet Nortelco Braadland AS. Nortelco Gruppen eier fra før Nortelco Scantron AS som driver innen industriell måling og dekker områdene veiing, display, flow og trykk. Sammen med AD Elektronikk AS, som er distributør av automasjonsprodukter og har hovedfokus på industriell kommunikasjon, satser Nortelco bevisst og langsiktig innen automasjonsbransjen. Målet er å bli en aktør som kan konkurrere med de store, men samtidig ha smådriftsfordelene. Nortelco Gruppen er ikke fremmed for å overta ytterligere selskaper som gir synergier til automasjonskonseptet.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2
Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.











