Pepperl krengning crop

Sikrer nøyaktig krengningsmåling

Det dynamiske inklinometeret IMU F99 fra Pepperl+Fuchs kombinerer en akselerasjonssensor med et gyroskop og en intelligent sensorfusjonsalgoritme i en og samme enhet. Denne kombinasjonen tillater kompensering av dynamiske bevegelser og sikrer nøyaktig krengningsmåling.

Nå kan det realiseres feilfrie vinkelmålinger i dynamiske applikasjoner enda mer presist – med den nye versjonen av inklinometeret (IMU) F99. Dette er muliggjort av en helt spesiell algoritme. For første gang kan den konfigureres for et bredt spekter av bruksområder og bevegelsesmønstre. Dette gjør at den nye IMU F99 kan tilpasses perfekt til omstendighetene og forholdene på stedet. I kombinasjon med den robuste designen sørger sensoren for større fleksibilitet og svært presise, feilfrie måleresultater for dynamisk krengningsdeteksjon i krevende miljøer, for eksempel ved overvåking av styrevinkelgrensen på hjullastere.

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.