AS-Interface, VAA-2EA1A-G10-SAJ/EA2J-2X1M

Verdens minste AS-Interface sikkerhetsmodul

Sikkerhets modul- mindre enn en fyrstikkeske

G10 modulen fra Pepperl+Fuchs er designet for å enkelt kunne koble sikkerhetskomponenter med mekanisk kontakt til AS-Interface. Kompakt størrelse, mindre enn en fyrstikkeske, og kun en komponent og en skrue, gjør det enkelt å montere denne modulen f.eks i kabel kanaler eller andre steder med dårlig plass.

I tillegg til tilkobling for sikre komponenter har G10 modulen og en utgang som f.eks kan benyttes til lokal status informasjon.
Både inn-og utganger er visuelt indikert på modulen med godt synlige LED.
Som resten av AS-Interface Safety at Work konseptet er denne modulen godkjent for bruk i applikasjoner opp til PLe / SIL3.
Highlights:
§    Verdens minste AS-Interface sikkerhetsmodul for felt montasje, IP67
§    Enkel kabel tilkobling for alle sikkerhetskomponenter med potesialfri kontakt
§    Enkel montering, alt i ett produkt
§    Kan monteres i kabel kanaler

For ytterligere inforamsjon se: www.pepperl-fuchs.no

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.