
Verdens minste AS-Interface sikkerhetsmodul
Sikkerhets modul- mindre enn en fyrstikkeske
G10 modulen fra Pepperl+Fuchs er designet for å enkelt kunne koble sikkerhetskomponenter med mekanisk kontakt til AS-Interface. Kompakt størrelse, mindre enn en fyrstikkeske, og kun en komponent og en skrue, gjør det enkelt å montere denne modulen f.eks i kabel kanaler eller andre steder med dårlig plass.
I tillegg til tilkobling for sikre komponenter har G10 modulen og en utgang som f.eks kan benyttes til lokal status informasjon.
Både inn-og utganger er visuelt indikert på modulen med godt synlige LED.
Som resten av AS-Interface Safety at Work konseptet er denne modulen godkjent for bruk i applikasjoner opp til PLe / SIL3.
Highlights:
§ Verdens minste AS-Interface sikkerhetsmodul for felt montasje, IP67
§ Enkel kabel tilkobling for alle sikkerhetskomponenter med potesialfri kontakt
§ Enkel montering, alt i ett produkt
§ Kan monteres i kabel kanaler
For ytterligere inforamsjon se: www.pepperl-fuchs.no
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











