
Løsningen er lett å skalere
Sikker løsning for programmering av maskiner
For å bidra til å spare tid og reisekostnader i forbindelse med maskinprogrammering og vedlikehold, lanserer Schneider Electric EcoStruxure Secure Connect Advisor, en løsning som gir operatører fjerntilgang til programmering og overvåking av maskiner.
Løsningen muliggjør fjernprogrammering, diagnostikk, feilsøking, kontroll og overvåking av maskiner på en cybersikker måte og benytter Schneider Electric programvare (Vijeo Designer, Unity, SoMachine) for operatørpaneler (HMI), PLS-er eller frekvensomformere.
Softwaren selges som årlig abonnement. For å gi brukeren ekstra fleksibilitet, er det blitt skapt forskjellige lisensalternativer. Man kan velge en “fjerntilgang service-pakke” som er tilpasset egne behov og, på mindre enn en halv time, kan man fjerntilkoble en maskin.
Løsningen er lett å skalere med hensyn til antall brukere og maskiner, og den kan brukes for alle typer applikasjoner og segmenter. Cybersikkerheten er ivaretatt hele veien for både maskinbyggere og sluttbrukere ettersom løsningen er i samsvar med industristandarder for sikkerhet.
Tre nye digitale tjenester for maskinbyggere
EcoStruxure™ Secure Connect Advisor er den tredje av tre nye EcoStruxure-tjenester rettet mot maskinbyggere som Schneider Electric lanserer i løpet av høsten 2019.
Målet er - ved å anvende IoT-teknologi til maskinhåndtering - å gjøre maskinbyggernes jobb lettere for å øke deres konkurranseevne.
De andre to tjenestene er:
EcoStruxure™ Machine Advisor
EcoStruxure™ Augmentet Operator Advisor
For mer informasjon om EcoStruxure™ Connect Advisor se Schneider Electrics nettsider
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2
Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.











