Sigum Fagerberg og Pemac

Sigum Fagerberg AS kjøper Pemac AS og styrker sin posisjon innen instrumentering

Sigum Fagerberg AS har kjøpt opp instrumentspesialisten Pemac AS, et selskap kjent for sin ekspertise innen online måling og analyse. Oppkjøpet markerer et viktig steg for Sigum Fagerberg AS i å styrke sin posisjon i markedet for instrumentering og analyseverktøy.

Pemac AS representerer flere anerkjente leverandører av instrumenter, sensorer og analysatorer. Med dette oppkjøpet utvider Sigum Fagerberg AS sin kompetanse og servicekapasitet, noe som skal bidra til å komme enda tettere på kundene og møte deres behov for innovative løsninger.

Sigum Fagerberg AS uttrykker optimisme for fremtiden sammen med sitt nye team og lover å fortsette å levere høy kvalitet og fremtidsrettede løsninger til sine kunder.

 

Les AMNYTT her:

AMNYTT nr 3 - 2025

Nytt magasin er publisert

Hvordan påvirker KI og generativ KI fremtidens produksjon?
Bli med på brobygging mellom innovasjon og effektivitet – og få innsikt i digital sirkulærøkonomi og integrerte løsninger.
Les også om Equinors automatiseringsutstyr, Siemens’ nye industriverktøy og tredje del av Flowskolen.

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn. 

iTHERM SurfaceLine TM611

Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling

Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.

Smart industri messen 2025

SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling

NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.

Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.