Siemens-Langevatn-crop

Først de store MAG-vannmålerne

Siemens sikrer vannkvalitet i Stavanger

Vannbehandlingen i Stavanger rustes opp for å sikre innbyggerne bedre vannkvalitet de neste 30 årene. Instrumentering og analyseverktøy leveres av Siemens gjennom en avtale med Goodtech Environment AB.

- Dette er et spennende og viktig prosjekt som sørger for sikker vannbehandling i Stavanger, sier Sean Roy Easter, senior salgsingenør i Siemens.

Langevatn vannbehandlingsanlegg utenfor Stavanger utvides for tiden for 1,1 milliarder kroner. Det er forventet at denne utbyggingen vil sikre Stavanger vannforsyning frem mot 2050. Bak prosjektet står det kommunale selskapet IVAR (Interkommunalt vann, avløp og renovasjon). Goodtech Environment AB har sikret seg en større kontrakt i forbindelse med prosjektet, som blant annet inneholder leveranse og montasje av alle rør og ventiler.

Leveransen fra Simens skjer to bolker. Først de store MAG-vannmålerne som skal på plass under byggeprosessen, deretter leveres resten av instrumenteringen som skal monteres inne i bygget når det er ferdig.

Totalleveransen fra Siemens inneholder vannmålere, nivåmåling og trykkmåling, samt analyseverktøy fra Siemenspartneren Hach.

Bildetekst: Her er Anders Jansson fra Goodtech Environment AB, på site ved siden et av Siemens’ største rør i forbindelse med leveringen til Langevatn (Sensor: MAG 5100W DN 1200. Transmitter MAG 6000, Profibus DP.)

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.