ANDREAS MADER

SICK og Endress+Hauser har signert en strategisk partnerskapsavtale

SICK og Endress+Hauser har signert en strategisk partnerskapsavtale for SICK sitt forretningsområde prosessautomasjon. Endress+Hauser vil dermed utvide sin brede instrumentportefølje med SICKs moderne teknologi for prosessanalyse og gassmengdemåling. 

Ved å kombinere våre porteføljer og ekspertise kan vi tilby et enda bredere spekter av produkter, løsninger og tjenester fra én og samme leverandør.

Hva skjer nå?

  • Gjennomføringen av transaksjonnen er planlagt til slutten av 2024, med forbehold om godkjenning fra konkurransemyndigheter i flere domstoler. Frem til overgangen vil SICK og Endress+Hauser fortsette å betjene sine respektive kunder på samme vis som tidligere.
  • Etter gjennomføring vil SICKs prosessanalyse- og gassmengdemåling være tilgjengelig eksklusivt fra Endress+Hauser. Over hele verden vil SICKs salgs- og serviceteam for prosessautomasjon bli en del av den globale salgsstyrken til Endress+Hauser.  
  • Samtidig vil utvikling, produksjon og støtte til SICKs anerkjente teknologier for prosessanalyse og gassmengdemåling fortsette i et felles eid produksjonsselskap.
  • Sømløs forretningskontinuitet er vår høyste prioritet. SICK og Endress+Hauser forbereder seg grundig for den planlagte overgangen, samtidig som vi fortsetter å levere produkter og tjenester av høy kvalitet.

Vi er sikre på at dette partnerskapet, som bygger på et sterkt fundament av tidligere samarbeid og felles verdier, vil gjøre oss i stand til å betjene våre kunder enda bedre og fortsatt bidra til en bærekraftig fremtid.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.